Novinky
Využite štátnu podporu na zateplenie

20.05.2016, Isover | Drevostavby   Štáty v súčasnosti investujú do toho, aby motivovali ľudí znižovať ich spotrebu energií. Slovensko nie je výnimkou: od 16. marca môžu záujemci požiadať o štátny príspevok na...

viac
Zo stodoly trojizbová stavba

14.04.2016, Sàrl | Drevostavby   Keď sa niekto zamiluje do tradičnej alpskej krajiny, neostáva mu nič iné, len si vybrať správny zrub, ktorý by mu poslúžil ako ochrana proti nepriazni počasia. Staré...

viac
Optimalizácia krokového hluku podlahy

07.03.2016, Ing. Martin Černek | Interiéry, domácnosť   Ako možno optimalizovať krokový hluk a pochôdzny komfort podlahoviny pri minimálnej konštrukčnej hrúbke? Jedno z riešení predstavuje použitie izolačnej a stabilizujúcej podložky na báze polyesterového...

viac

Inteligentná domácnosť môže byť občas chytrejšia ako vy...

Úvod Novinky Inteligentná domácnosť môže byť občas chytrejšia ako vy...

23.04.2015, Michaela Lukovičová | Interiéry, domácnosť

 

Energetická efektívnosť, pohodlie a užívateľské prostredie, ktoré pochopí každý. Aj také by mali byť parametre každého inteligentného zariadenia, ktorým ovládate svoj dom či byt. Neviditeľný sluha, ktorý má pod palcom vaše kúrenie, chladenie, tienenie, osvetlenie alebo bezpečnostný systém, musí byť pochopiteľný pre každého člena domácnosti. Ak je zariadenie príliš zložité, dokáže svojmu majiteľovi život, naopak, skomplikovať. "Pri našich inteligentných riadiacich jednotkách si dávame pozor na to, aby ich dokázali pochopiť aj menej technicky zdatní ľudia," hovorí Peter Dzurko zo spoločnosti Schneider Electric. "Riadiacu jednotku jednoducho prepojíte so svojím smartfónom alebo s počítačom a môžete ju ovládať aj zo vzdialeného miesta. Rovnako jednoduchý je aj dizajn. Ako väčšina štandardných mobilných aplikácií, ktoré zvládnete už po niekoľkých minútach," poznamenáva.

 

Inteligentna-domacnost-1-X.jpg

 

 

Inteligentna-domacnost-2-X.jpg

 Inteligentná riadiaca jednotka dokáže ovládať žalúzie, svetlo, vykurovanie, chladenie či bezpečnostný systém domácnosti


 

Systém nie je vševedúci, no nezabúda

Hoci ľudia zvyknú samých seba považovať za najmúdrejších na svete, nie je to celkom tak. Sme omylní, roztržití, často zabúdame a nie sme ani príliš systematickí. Je to ľudské, no pri riadení domácnosti sa nám tieto naše nedokonalosti môžu vypomstiť.

Svietiace svetlo na toalete, vytiahnuté žalúzie uprostred horúceho letného dňa... To všetko má popri strate komfortu ešte aj rozmer plytvania energiami a peniazmi. Systém inteligentného riadenia zatiaľ nedokáže uhádnuť vašu náladu alebo predvídať vaše konanie. Dokáže však optimalizovať fungovanie domácnosti bez toho, aby ste sa tým museli zaťažovať vy.


Nastavte a spoľahnite sa

"Inteligentná riadiaca jednotka dokáže ovládať žalúzie, svetlo, vykurovanie, chladenie či bezpečnostný systém domácnosti," pokračuje P. Dzurko. Ak termostat nastavíte na určitý čas, automaticky vám vysunie alebo spustí rolety, zakúri v byte alebo zapne alarm. Ak sa chystáte sledovať film a chcete si stlmiť svetlo, nemusíte vstávať a behať po obývačke. Stačí zo sedačky cez smartfón nastaviť všetko tak, aby to vyhovovalo vašej momentálnej nálade či potrebe.

Iste sa vám stáva, že pri zaspávaní myslíte na to, či ste všade zhasli svetlo. Možno ste však zaspali práve pri myšlienke, že by ste to mali ísť skontrolovať. Alebo ste sa ponáhľali na stretnutie a až po odchode z domu ste si všimli, že sa niekde svieti. S inteligentnou riadiacou jednotkou jej stačí v telefóne zadať povel.

"Existujú tiež špeciálne funkcie, napríklad hlásenie alarmu formou sms či e-mailu. Alebo funkcia, ktorá vás v čase neprítomnosti upozorní na zlé počasie, či meranie spotrebovanej energie a jej následná analýza," dodáva špecialista. Inteligentné riadenie je úžasným pomocníkom pre každého, kto chce mať svoju domácnosť pevne v rukách.

 

Inteligentna-domacnost-4-X.jpg    Inteligentna-domacnost-5-X.jpg

Inteligentna-domacnost-6-X.jpg

 Používateľské rozhranie a ovládanie systému je jednoduché a intuitívne


 

Foto: Schneider Electric

Copyright 2015 - 2020 © antostavpresov.sk