Novinky
Využite štátnu podporu na zateplenie

20.05.2016, Isover | Drevostavby   Štáty v súčasnosti investujú do toho, aby motivovali ľudí znižovať ich spotrebu energií. Slovensko nie je výnimkou: od 16. marca môžu záujemci požiadať o štátny príspevok na...

viac
Zo stodoly trojizbová stavba

14.04.2016, Sàrl | Drevostavby   Keď sa niekto zamiluje do tradičnej alpskej krajiny, neostáva mu nič iné, len si vybrať správny zrub, ktorý by mu poslúžil ako ochrana proti nepriazni počasia. Staré...

viac
Optimalizácia krokového hluku podlahy

07.03.2016, Ing. Martin Černek | Interiéry, domácnosť   Ako možno optimalizovať krokový hluk a pochôdzny komfort podlahoviny pri minimálnej konštrukčnej hrúbke? Jedno z riešení predstavuje použitie izolačnej a stabilizujúcej podložky na báze polyesterového...

viac

Robotická kosačka trávy: ako funguje Husqvarna Automower?

Úvod Novinky Robotická kosačka trávy: ako funguje Husqvarna Automower?

17.04.2015, Juraj Vedej  |  Exteriéry, záhrada

 

Uvažujete o kúpe robotickej kosačky? Kým si ju vyberiete, je dobré sa zoznámiť so základnými princípmi toho, ako funguje. Jej koncept je postavený na tom, že stroj pokosí trávnik za majiteľa.

Robotická kosačka pracuje v záhrade sama. Za takouto zdanlivo jednoduchou činnosťou však stojí zložitý a komplexný systém technológií. Treba predovšetkým presne vymedziť pracovnú plochu robotickej kosačky. Slúžia na to káble. Ich inštalácia nie je náročná, stačí ich len položiť na trávnik a zarastú doň. Napriek tomu výrobcovia odporúčajú zveriť inštaláciu odborníkom.

Tieto káble kosačke stanovia priestor, v ktorom sa bude pohybovať. Zabránite tak tomu, aby sa stroj dostal trebárs medzi kvetinové záhony. Po tejto inštalácii už kosačka pracuje samostatne a ak potrebuje energiu, sama si nájde aj cestu k elektrickému zdroju.

 

 

Husqvarna vylepšuje stroj už 20 rokov

Samostatná práca robotickej kosačky potrebuje čo najmodernejšie technológie. Vyvinúť efektívne riešenia si ale vyžaduje čas. Spoločnosť Husqvarna zdokonaľuje svoj koncept robotickej kosačky už 20 rokov. Za tento čas dokázali vývojári vylepšiť takmer všetko, čo sa dalo, a tak dnes Husqvarna ponúka stroj, ktorý možno zaradiť medzi kosačky s najlepšími výsledkami kosenia rozličných trávnikov.

Robotická kosačka Automower je výkonný a spoľahlivý pomocník do každej záhrady. Keďže sa po trávniku pohybuje náhodným spôsobom, dosiahnete s ňou pri kosení vynikajúci výsledok. Dokonale pokosený trávnik bude pôsobiť dojmom koberca.

Vďaka funkcii Kosenie na mieste, Kosenie do špirály a Kosenie do štvorca rozozná robotická kosačka aj malé plochy, kde je tráva vyššia alebo hustejšia, a tie potom kosí v úzkych špirálach dookola, až kým nie je tráva rovnako vysoká.

Niektoré modely majú integrovaný systém GPS, ktorý vytvára mapu záhrady vrátane umiestnenia ohraničujúcich a navádzacích vodičov. Automower potom vyhodnotí, ktoré časti záhrady už pokosil, a podľa toho si upraví svoj ďalší pohyb. Tým zaručí optimálne pokrytie celej trávnatej plochy a excelentný výsledok kosenia.

 

Husqvarna-Automower-1-X.jpg

 

 

Husqvarna-Automower-5-X.jpg

Kosačke neprekáža ani dážď

Medzi hlavné výhody robotickej kosačky patrí okrem pohodlia aj úspora času. Stroj je schopný kosiť 24 hodín denne, pričom mu neprekáža noc ani dážď, a už vôbec nezáleží na tom, či ste doma, alebo nie. Modely 320 a 330X sú dokonca vybavené časovačom, pomocou ktorého dokážu svoj pracovný čas prispôsobiť počasiu. V období rýchleho rastu trávy tak Automower pracuje oveľa dlhšie a za slnečného a suchého počasia, keď tráva rastie pomalšie, kosí zasa menej často. Šetrí tým trávnik a aj samého seba.

Husqvarna Automower skracuje trávu často a len o malú časť, vďaka čomu je trávnik pekný a zdravý. Stroj je vybavený ostrými nožmi z kvalitnej ocele, ktoré sú otočne pripevnené ku kosiacemu disku. To umožňuje efektívnu prevádzku a extrémne nízku spotrebu energie.

Výška kosenia sa dá nastavovať manuálne v rozpätí od 2 do 6 centimetrov a pri niektorých modeloch (Automower 320 a 330X) dokonca aj elektricky. Výsledkom práce robotickej kosačky je svieži a zelený trávnik, aký s bežnou kosačkou nedosiahnete. Navyše, nepretržité kosenie malých úlomkov trávy pôsobí na trávnik ako hnojivo, takže plocha je zdravšia a zelenšia.

 

Husqvarna-Automower-6-X.jpg

 Ak robotickú kosačku nadvihnete, prestane pracovať


 

Husqvarna-Automower-9-X.jpg

 Pracovnú plochu robotickej kosačky vymedzujú káble. Uložiť ich nie je náročné.


 

Husqvarna-Automower-10-X.jpg 

 Elektrický zdroj, ku ktorému stroj trafí aj sám


 

Ochrana PIN kódom aj cez GPS

Z robotickej kosačky strach rozhodne mať nemusíte. Je bezpečná, ba priam neškodná. Ak narazí na prekážku, zmení smer. Nože sa vďaka odstredivej sile vysúvajú len pri práci. Pri náraze na tvrdší predmet sa zasunú (zaklopia). Tým sa znižuje riziko otupenia nožov, poškodenia samotnej kosačky, ale aj samotného predmetu na trávniku (ak napríklad ide o detskú hračku ležiacu v tráve).

Ak Automower nadvihnete, prestane pracovať. Netreba sa báť ani krádeže. Robotická kosačka je chránená PIN kódom, bez ktorého ju zlodej nemá šancu spustiť, a pomocou GPS a aplikácie v telefóne ju navyše dokážete spoľahlivo lokalizovať.

Husqvarna-Automower-12-X.jpg

Husqvarna-Automower-11-X.jpg

 

 Robotickú kosačku chráni PIN kód, pomocou GPS a aplikácie v telefóne ju možno aj spoľahlivo lokalizovať

 

Copyright 2015 - 2020 © antostavpresov.sk