Novinky
Využite štátnu podporu na zateplenie

20.05.2016, Isover | Drevostavby   Štáty v súčasnosti investujú do toho, aby motivovali ľudí znižovať ich spotrebu energií. Slovensko nie je výnimkou: od 16. marca môžu záujemci požiadať o štátny príspevok na...

viac
Zo stodoly trojizbová stavba

14.04.2016, Sàrl | Drevostavby   Keď sa niekto zamiluje do tradičnej alpskej krajiny, neostáva mu nič iné, len si vybrať správny zrub, ktorý by mu poslúžil ako ochrana proti nepriazni počasia. Staré...

viac
Optimalizácia krokového hluku podlahy

07.03.2016, Ing. Martin Černek | Interiéry, domácnosť   Ako možno optimalizovať krokový hluk a pochôdzny komfort podlahoviny pri minimálnej konštrukčnej hrúbke? Jedno z riešení predstavuje použitie izolačnej a stabilizujúcej podložky na báze polyesterového...

viac

Viete, čo všetko dnes dokážu a na čo slúžia mikrovlnné rúry?

Úvod Novinky Viete, čo všetko dnes dokážu a na čo slúžia mikrovlnné rúry?

01.05.2015, Katarína Dudáková | Interiéry, domácnosť

 

Mikrovlnky sú praktickým pomocníkom v každej domácnosti. Technologický vývoj ide dopredu aj v tejto oblasti, a tak dnes ponúkajú také možnosti, o akých sa starším modelom ani len nesnívalo.

Mikrovlnné rúry dokážu už oveľa viac ako prv – môžu variť, piecť, variť v pare či dokonca grilovať. Zmeny pri používaní mikrovlniek nastali aj vo viacerých aspektoch. Predovšetkým v samotnej chuti jedla.

"Pokročilá technológia zaručuje, že jedlo bude rovnomerne rozmrazené alebo zohriate. Okrem mikrovĺn títo pomocníci umožňujú tiež varenie v kombinácii s grilom a horúcim vzduchom. Vstavaná mikrovlnka sa tak môže použiť aj ako klasická rúra," vysvetľuje Jana Neuszerová zo spoločnosti Gorenje. Jej slová potvrdzuje i vzhľad súčasných mikrovlnných rúr.

Osvedčení výrobcovia ich navrhujú tak, aby zodpovedali dizajnu zvyšku vstavaných kuchynských spotrebičov.

Mikrovlnné rúry bývajú vo dvoch variantoch: môžete si vybrať štandardnú, voľne stojacu mikrovlnku alebo si ju nechať zabudovať do kuchynskej linky. Prvú možnosť oceníte, ak spotrebič potrebujete prenášať. Vstavané rúry v kuchyni zasa šetria priestor a harmonicky zapadnú do interiéru. Zároveň ich možno rozmanito kombinovať s ďalšími zabudovanými spotrebičmi.

 

Gorenje-mikrovlnka-1-X.jpg

 

 

Gorenje-mikrovlnka-2-X.jpg

 Mikrovlnné rúry z kolekcie Simplicity, biela (hore) a čierna


 

Inovatívne technológie

Nová generácia vstavaných spotrebičov Gorenje so sebou priniesla niekoľko inovatívnych prvkov aj v oblasti mikrovlnných rúr. Technológia Inverter napríklad umožňuje konštantný prísun energie namiesto pulzujúceho. "Znamená to, že pokrm si zachová svoju pôvodnú štruktúru vrátane vitamínov, minerálov a vláknin. Táto technológia je užitočná najmä pri ohrievaní a rozmrazovaní," vysvetľuje J. Neuszerová. Celkový čas pôsobenia mikrovĺn je kratší, čo optimalizuje tiež spotrebu energie.

Technológia Stirrer zas umožňuje umiestniť do mikrovlnnej rúry plech na pečenie štandardnej veľkosti. Klasické otočné taniere a nerovnomerný ohrev sú minulosťou. Moderný distribučný systém mikrovĺn ohrieva jedlo rovnomerne v celom objeme. Technológia Stirrer je k dispozícii v kompaktných aj štandardných mikrovlnkách.

 

Gorenje-mikrovlnka-3-X.jpg

Gorenje-mikrovlnka-4-X.jpg

 Voľne stojace mikrovlnné rúry z kolekcie Ora-Ito, biela (hore) a čierna


 

Široké možnosti využitia

Moderné mikrovlnné rúry ponúkajú kombináciu mikrovĺn, horúceho vzduchu a grilu. Kombinovaná funkcia grilu a ohrevu umožní upiecť menší kus mäsa či pizzu omnoho rýchlejšie než štandardná vstavaná rúra. S funkciou PerfectGrill majú kompaktné mikrovlnky jedlo vždy chrumkavé.

Postará sa o to dvojitý ohrev dvoch výhrevných telies, umiestnených vedľa seba. Inteligentné umiestnenie menšieho telesa vedľa väčšieho umožňuje optimálne rozloženie tepla a poskytuje maximálne výsledky pečenia, takže jedlo je chrumkavé na vonkajšej strane a mäkké vo vnútri.

 

 

Gorenje-mikrovlnka-5-X.jpg

Gorenje-mikrovlnka-6-X.jpg

 Voľne stojace mikrovlnné rúry z kolekcie Simplicity, biela (hore) a čierna


 

Jednoduché, pohodlné čistenie

Vďaka úplne novému povrchu všetkých nových rúr Gorenje sa výrazne zlepšila funkcia AquaClean. AquaClean ponúka vynikajúcu pomoc pri čistení rúry. Všetko, čo je potrebné urobiť, je len naliať pol litra vody do pekáča a zapnúť funkciu AquaClean na 30 minút.

Výsledky sú viditeľné na celom povrchu vnútra rúry a aj na plechoch či pekáčoch. Mastnota a zapečené škvrny pôsobením uvoľnenej pary zmäknú, potom ich stačí jednoducho utrieť handričkou.

 

 

Gorenje-mikrovlnka-7-X.jpg

Gorenje-mikrovlnka-8-X.jpg

 Voľne stojace mikrovlnné rúry z kolekcie Classico, farba slonovej kosti (hore) a čierna


 

Mikrovlnky s úchvatným dizajnom

Fanúšikovia dizajnu, ktorí si potrpia na inakosť, ocenia mikrovlnky Gorenje z troch rozličných dizajnových radov. Kolekcia Simplicity ponúka mikrovlnnú rúru v modernom bielom a čiernom vyhotovení. Rovnakú čierno-bielu farebnosť majú aj mikrovlnky z kolekcie od celosvetovo uznávaného dizajnéra Ora-Ïta.

Fanúšikov retrodizajnu pripomínajúceho nezabudnuteľné prázdniny v Toskánsku nadchne voľne stojaca mikrovlnná rúra MO4250CLB z dizajnového radu Classico vo farbe slonoviny alebo v matnej čiernej. Spotrebič s objemom 20 litrov má tri spôsoby ohrievania: gril, mikrovlny a kombináciu grilu a mikrovĺn. Jeho súčasťou je tiež ventilátor. Mikrovlny sa distribuujú pomocou technológie Stirrer, vďaka keramickému dnu nepotrebujete otočný tanier, takže využijete celú plochu dna mikrovlnnej rúry pre ohrev viacerých jedál či nápojov súčasne. Viac informácií nájdete TU.

 

 

Gorenje-mikrovlnka-9-X.jpg

 

 

Gorenje-mikrovlnka-10-X.jpg

Foto: Gorenje

Copyright 2015 - 2020 © antostavpresov.sk