Novinky
Využite štátnu podporu na zateplenie

20.05.2016, Isover | Drevostavby   Štáty v súčasnosti investujú do toho, aby motivovali ľudí znižovať ich spotrebu energií. Slovensko nie je výnimkou: od 16. marca môžu záujemci požiadať o štátny príspevok na...

viac
Zo stodoly trojizbová stavba

14.04.2016, Sàrl | Drevostavby   Keď sa niekto zamiluje do tradičnej alpskej krajiny, neostáva mu nič iné, len si vybrať správny zrub, ktorý by mu poslúžil ako ochrana proti nepriazni počasia. Staré...

viac
Optimalizácia krokového hluku podlahy

07.03.2016, Ing. Martin Černek | Interiéry, domácnosť   Ako možno optimalizovať krokový hluk a pochôdzny komfort podlahoviny pri minimálnej konštrukčnej hrúbke? Jedno z riešení predstavuje použitie izolačnej a stabilizujúcej podložky na báze polyesterového...

viac

Podlahy a montáž dverí

Úvod Realizujeme Podlahy a montáž dverí

Pokládka drevených a laminatových podláh, osadenie dverí

 


Špecializáciou ANTOSTAV s.r.o. je aj pokládka laminátových a veľkoplošných drevených parkiet, ako aj na rôzne iné súvisiace činnosti, napríklad riešenie interiérov, montáž dverí a vstavaných šatníkov. Našou prioritou je kvalitne odvedená práca a dosiahnutie žiadaného efektu v čo najkratšom čase.

  • vyrovnanie podkladu samonivelizačnou hmotou
  • zhotovenie podkladových roštov-prekrytých OSB doskou
  • pokládky parkiet všetkých typov
  • kompletná realizácia nových parketových podláh (drevo, laminát)
  • montáž obvodových líšt na podlahu (drevo, laminát, plast)
  • osadenie obložkových zárubní a dverí na komplet (+ kovanie, zámky)
  • montáž posuvných dverí ECLISSE (v stavebných púzdrach)

POSUVNÉ DVERE ECLISSE

Posuvné dvere nemôžeme nazývať moderným vynálezom. Ich pôvod sa ale stratil v dejinách antického Grécka a Ríma a dnes je už ťažké presne nájsť ich korene.

Firma ANTOSTAV s.r.o. sa snaží montovať posuvné dvere najmä kvôli ich schopnosti ušetriť priestor. V moderných bytových domoch sa posuvné systémy využívajú čoraz častejšie, vo veľkej miere napr. v kúpeľniach, toaletách, skladovacích priestoroch alebo práčovniach. Jednou z variant posuvných dverí je systém dverí posuvných popri stene. Ten je možné použiť v prípade, že nie je možné do steny namontovať puzdro.

Dvere EclisseV rôznych geografických oblastiach je puzdro pre dvere zasúvajúce sa do steny známe aj pod označením falošný rám, falošná zárubňa alebo dokonca pod-rám.
Vo všeobecnosti sa pojem puzdro používa na označenie štruktúry, s pomocou ktorej sa dvere alebo okno montujú do vnútra steny.
Hlavným cieľom puzdra je teda presne vymedziť miesto, kde budú dvere alebo okno namontované, a tak zaistiť presné a vymedzené otvory.
Puzdro môže byť vyrobené z rôznych materiálov. V súčasnosti sa najčastejšie používajú drevo a pozinkovaný plech.
Posuvné systémy vždy pozostávajú z kovovej konštrukcie, ktorú tvorí puzdro umiestnené vo vnútri steny a posuvný systém (koľajnica), ktorá umožňuje posuv dverí do steny. Najznámejší typ puzdra pre dvere zasúvajúce sa do steny využíva upevňovanie súčastí vo vrchnej časti. V prípade, že je dverné krídlo ťažké, je uchytené aj v spodnej časti puzdra (pri exteriérových posuvných systémoch).

Aby bol systém pre dvere zasúvajúce sa do steny kvalitným produktom, musí spĺňať určité požiadavky:

  • Robustnosť a spoľahlivosť:  Po namontovaní sa puzdro stáva integrovanou súčasťou steny. Keďže nahrádza časť steny, musí byť rovnako odolné ako stena samotná.
  • Odolnosť: Posuvný vozík a koľajnica (posuvný systém) musia zabezpečovať hladký, plynulý, ľahký pohyb.
Copyright 2015 - 2020 © antostavpresov.sk