Novinky
Využite štátnu podporu na zateplenie

20.05.2016, Isover | Drevostavby   Štáty v súčasnosti investujú do toho, aby motivovali ľudí znižovať ich spotrebu energií. Slovensko nie je výnimkou: od 16. marca môžu záujemci požiadať o štátny príspevok na...

viac
Zo stodoly trojizbová stavba

14.04.2016, Sàrl | Drevostavby   Keď sa niekto zamiluje do tradičnej alpskej krajiny, neostáva mu nič iné, len si vybrať správny zrub, ktorý by mu poslúžil ako ochrana proti nepriazni počasia. Staré...

viac
Optimalizácia krokového hluku podlahy

07.03.2016, Ing. Martin Černek | Interiéry, domácnosť   Ako možno optimalizovať krokový hluk a pochôdzny komfort podlahoviny pri minimálnej konštrukčnej hrúbke? Jedno z riešení predstavuje použitie izolačnej a stabilizujúcej podložky na báze polyesterového...

viac

Pokladka zámkovej dlažby

Úvod Realizujeme Pokladka zámkovej dlažby

Pokládka zámkovej dlažby

 

 

 

  

Zámková dlažba je špeciálny druh betónovej dlažby vyrobená z kvalitných betónových surovín. Betón sa vyznačuje pevnosťou, odolnosťou, dlhou životnosťou a zároveň je výnimočne tvárny. Svoj neobyčajný vzhľad nadobúda najmodernejšími technológiami pri úprave povrchu.
ANTOSTAV s.r.o. realizuje montáž zámkovej dlažby, zameranie, výkopové a zemné práce, odvodňovacie systémy, kanalizačné a žľabové vpuste, schody. 

  • pokládka zámkovej dlažby, obrubníkov
  • zemné a výkopové práce, úprava terénu
  • drenážne systémy, doplnkové prvky (odvodňovacie žľaby, odtokové vpuste)
  • murované ploty (betón, kameň, tvárnice)

Zámkové dlažby - typy:

1. Pokládka zámkovej dlažby pre rodinné domy

Zámková, alebo zámocká dlažba je špeciálny druh betónovej dlažby vyrobená z kvalitných betónových surovín. Betón sa vyznačuje pevnosťou, odolnosťou, dlhou životnosťou a zároveň je výnimočne tvárny. Mrazuvzdorné exteriérové dlažby nadobúdajú svoj neobyčajný vzhľad najmodernejšími technológiami pri úprave povrchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Zámková dlažba na námestia a priemyselné parky

Veľkoplošné dlažby odporúčame na vydláždenie peších zón, námestí, reprezentatívnych a verejných priestranstiev, okolí galérií, divadiel a hotelov. Exteriérové dlažby pre námestia zahŕňajú aj dlažbu pre nevidiacich.
pokládka zámkovej dlažby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Ekonomická dlažba

 

Cenovo dostupná, odolná systémová dlažba. Patria sem hlavne betónové tvarovky, ktoré systematicky do seba zapadajú, a preto sú vhodné i na menej spevnené plochy. Exteriérová dlažba, ktorá výborne znáša extrémne zaťaženia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Ekologická dlažba

 

Ekologické dlažby zaručujú odtok povrchovej vody do podložia a to špeciálnym tvarom dlaždíc, ktoré vytvárajú pri ukladaní priesakové otvory. Plocha je bez zbytočnej vody, ktorá je odvádzaná do kanálikov, vďaka patentovaným distančným výstupkom.
Eko dlažby pri dažďoch nevytvárajú kaluže, pretože otvory odvádzajú vodu do kanálikov, ktoré ju postupne prepúšťajú do podkladovej vrstvy.

 


Zatrávňovacia dlažba má mnohé výhody pred inými dlažbami. Zabezpečuje dokonalý odvod dažďovej vody do pôdy a v záhradnej architektúre dlažba vytvára jemný kontrast medzi domom a záhradou. Zatrávňovacie dlažby nájdu využitie najmä na spevnenie parkovísk, príjazdových ciest, odpočívadiel, či odstavných plôch.

 

Copyright 2015 - 2020 © antostavpresov.sk